Nowy samochód do 50 tyś

Pięćdziesiąt tysięcy to kwota, którą polak zarabiający średnią krajową i nieobciążony innymi zobowiązaniami i osobami na utrzymaniu jest w stanie zgromadzić w ciągu kilku lat. Nawet gdy zakup samochodu jest finansowany z kredytu jego rata nie powinna przekraczać 1000 zł zakładając wkład własny na poziomie 10000 zł. Na jakie auto może więc sobie pozwolić Kowalski zarabiający średnią krajową?

Samochód miejski do 50 000 zł

W kategorii samochodu miejskiego w cenie 50 tysięcy złotych panuje naprawdę duży wybór. Kupujący „mieszczucha” w takiej cenie mogą się wybrać właściwie do każdego salonu motoryzacyjnego i tam znajdą coś dla siebie. W bardzo wielu markach można wybierać pomiędzy klasą A i B w tej cenie można np. kupić bardzo małego Volkswagen Up! jak i również większe Polo.

Kompakt za 50 tyś zł

Po promocji możemy nabyć w tej cenie Focusa, Fiata Bravo oraz Hyundaia i30. Niestety lista opcji dodatkowego wyposażenia jaką będziemy mogli wybrać będzie raczej bardzo krótka.

Osoby szukające nowego auta do 50 tysięcy nie muszą ograniczać się do miejskich samochodów klasy A i B. 50 000 zł to kwota, która pozwoli na zakupienie bardzo modnego crossovera z nowoczesnym turbodoładowanym silnikiem pod maską.

Osoby szukające nowego auta do 50 tysięcy nie muszą ograniczać się do miejskich samochodów klasy A i B. 50 000 zł to kwota, która pozwoli na zakupienie bardzo modnego crossovera z nowoczesnym turbodoładowanym silnikiem pod maską.

SUV bądź crossover

Czy za 50000 zł można kupić SUV-a? Okazuje się, że tak! Do wyboru mamy Suzuki SX4, model który obecnie już wychodzi z produkcji, Renault Captur (crossover) oraz Dacię Duster. Jeśli jednak chcemy auto prawdziwie terenowe pozostaje nam tylko ten ostatni. Tylko Duster oferuje w tej cenie napęd 4×4.

Sedan za 50 tyś

Jeśli szukamy samochodu dla rodziny bądź po prostu podobają się nam limuzyny ww. kwocie uwagę zwraca Citroen C-Elysée oraz bliźniaczy Peugeot 301. Obydwa samochody to elegancko wyglądające sedany umożliwiające wygodną podróż, nawet na dalekich trasach oraz posiadające bardzo duży bagażnik (506 litrów). Wadą pojazdu jest jednak mizerny wynik w testach Euro NCAP: 3 gwiazdki to stanowczo za mało. Jeśli szukamy samochodu z pięcioma gwiazdkami wybierzmy Skodę Rapid.

Kombi w cenie do 50000 zł

Jeśli rodzina bądź przedsiębiorca potrzebuje kupić nowy samochód i koniecznie musi to być kombi, np. do przewozu wózka dziecięcego albo przewozu towaru bądź potrzebnych do pracy narzędzi polecamy zakup Seata Ibizy Kombi bądź Skody Fabii. Te dwa wyrośnięte z klasy B kombi doskonale sprawdzą się gdy mamy małe dziecko i przewozimy wózek. Niestety ilość miejsca na tylnych fotelach jest ograniczona. Możemy również kupić Dacie Logan, która jest trochę dłuższa niż ww. ale nie liczmy na taką przestrzeń jaką zapewniała jej pierwsza generacja. Nowy Logan jest niestety mniejszy.

Auto 7-mio osobowe za 50000 zł

50 tysięcy jest wystarczającą kwotą do zakupu auta, które przewiezie aż 7 osób. Niestety kwota ta starczy chyba na zakup tylko jednego takiego modelu: Dacii Dokker.

Dostawczy za 50000 zł

Jako mały samochód dostawczy idealnie spisze się Dokker Van. Objętość jego przestrzeni bagażowej to aż 3300 litrów. Dokker Van pozwoli na przewiezienie przedmiotów o długości do 1,9 m, a jeśli zamówimy dodatkowo wyjmowany fotel pasażera Dacia Easy Seat przewieziemy nawet coś bardzo długiego, gdyż długość przestrzeni bagażowej wzrasta do 3,11m

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dziewięć + 1 =