TSI oznacza koniec LPG?

Redaktorzy prasy motoryzacyjnej w chwili gdy pokazały się w sprzedaży pierwsze jednostki TSI przepowiadały koniec ery LPG. W nowych modelach samochodów, np. samochodzie Skoda Octavia 3 wszystkie benzynowe jednostki są doładowane. Czy zatem nastał koniec ery LPG?

Nie. Producenci już opracowali instalacje gazowe specjalnie do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Wkrótce instalacje zostaną rozwinięte i będzie ich większy wybór. To nieuniknione jeśli branża gazowa chce utrzymać się na rynku. W czasach kryzysu jest prawie pewne że ceny paliw będą szybować w górę, jeśli nie za sprawą wzrostu cen ropy to za sprawą większych podatków nakładanych na paliwo.

Era doładowanych silników benzynowych z bezpośrednim wtryskiem paliwa nie oznacza więc końca LPG. Mamy raczej do czynienia z taką samą sytuacją jaka miała miejsce w momencie spopularyzowania się używanych samochodów z wtryskiem paliwa wielopunktowym gdy na rynku były popularne instalacje gazowe I i II generacji. Podobnie jak dziś, technologia instalacji LPG nie była przygotowana na poprawną obsługę nowoczesnych silników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− jeden = jeden