Samodzielne tankowanie LPG zmniejszy konkurencyjność małych stacji

Od 19 września na stajach LPG jest możliwe samodzielne tankowanie gazu. Co prawda stacje nie przystosowały jeszcze swoich dystrybutorów do samodzielnego tankowania, wiążę się to z wymiana pistoletów do tankowania, ale już stopniowo – zwłaszcza duże sieci – przystosowują się do zmian i wprowadzają samodzielne tankowanie.

Kto zyska a kto straci?

Zyskają duże stacje paliwowe, należące do wielkich koncernów, które nie bardzo mogły na stacji w nocy pozostawić tylko jednego pracownika, który musiał wyjść z budynku, zatankować wejść do środka. Choć w praktyce czasami tak się działo…

Stracą więc na konkurencyjności małe stacje LPG, dla których dużą przewagę stanowił fakt, że właśnie jeden pracownik mógł obsługiwać całą stację gdyż odległość między dystrybutorem a kasą fiskalną była niewielka.

2 thoughts on “Samodzielne tankowanie LPG zmniejszy konkurencyjność małych stacji

 1. Marian

  100% prawda! Mam małą stację, obok stacja koncernu. Nie mam ani kompresora do opon, ani hamburgerów ani benzyny. Często widuje jak samochody podjeżdżają na stację koncernu mimo że u mnie jest 5 groszy taniej na litrze. Szlak człowieka trafia jak na nocnej zmianie budzi się bo przejeżdża jakaś terenówka z głośnym wydechem i jedzie zatankować gaz do konkurencji.

  Reply
  1. Michał

   Czemu Ty nie dasz jedzenia i kompresora na stacji LPG? Zawsze mnie to denerowało że jak jadę w trasie to muszę tankować gaz na dużej stacji bo tylko tam mam kanapkę.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

czterdzieści siedem − = trzydzieści dziewięć