Montaż LPG – wszystko co chciałbyś wiedzieć na jego temat

Przy zakładaniu instalacji LPG w samochodzie ważne są nie tylko podstawowe części z jakich składa się instalacja gazowa, lecz również montaż. Instalacja na zestawie montażowym który kosztuje 1500 zł może kosztować zarówno 2000 zł jak i 3000 zł. Dlaczego cena jest różna i dlaczego można mówić o dobrym i złym montażu instalacji LPG?

Jakość obsługi oraz lokalizacja: Poznań czy Warszawa droższa niż miasto powiatowe

Oprócz takich czynników jak jakość obsługi, czyli terminowość i szybkość założenia samej instalacji oraz takie dodatkowe usługi jak np. samochody zastępcze bądź kawa podczas oczekiwania na samochód w którym jest wymieniany filtr LPG lub po prostu prestiżu lokalizacji, czytaj nie garaż pod domem a ładny lokal w nowoczesnej hali ważna jest również jakość montażu.

Nawiercenie kolektora ssącego

Przy wtrysku gazu instalatorzy, którzy idą po łatwiźnie” nawiercają kolektor nie demontując go. Dlaczego jest to złe? Opiłki z wiercenia lądują w kolektorze ssącym, sam otwór również nie jest tak precyzyjny jak po zdemontowaniu kolektora. Pół biedy jeśli wiercimy w kolektorze plastikowym, gorzej jeśli do dolotu dostaną się opiłki aluminiowe. Dlaczego to takie groźne? Opiłki mogą dostać się między tłok a cylinder i zarysują cylinder… wtedy blok silnika jest do wymiany.

Prowadzenie przewodu do LPG

Zagięty przewód LPG, posiadający załamania powoduje spadek mocy i różne nieoczekiwane konsekwencje: np. nieprawidłowy skład mieszanki.

Regulacja instalacji LPG

Prawidłowo przeprowadzona regulacja instalacji LPG stanowi bardzo ważny element w całości konwersji samochodu na gazowe paliwo. Tak naprawdę dobra regulacja to 2-4 h pracy. Regulacja „byle by jeździło” to 5 minut pracy.

Położenie przewodów oraz komputera LPG, przycisku przełącznika oraz wlewu paliwa

To wszystko jest również ważne. Wlew LPG pod klapką wlewu paliwa do zazwyczaj dodatkowa opłata. Ważne jednak by przycisk przełącznika czy wyświetlacz stanu gaz był umieszczony w wygodnym miejscu i by dodatkowe kable nie wpływały negatywnie na działanie istniejącej już instalacji elektrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− dwa = 4