BMW E90 2.0 diesel

Używane E90 z dwulitrowym dieslem to idealna propozycja dla osób szukających wygodnej, prestiżowej, dynamicznej i bardzo oszczędnej limuzyny.

Potężna moc i niskie zużycie paliwa

Silnik, który po niewielkim chipie, czyli zabiegu zwiększenia mocy, zapewnia takie osiągi jak jeszcze nie tak dawno bardzo szybkie E36 325 jest bardzo ekonomiczny. 320d spali średnio około 5 – 6 litra ON na 100 km. Warunkiem jest oczywiście spokojna, zgodna z kodeksem drogowym jazda. Zużycie paliwa w dobrze utrzymanym egzemplarzu pokrywa się po prostu z danymi technicznymi.

W egzemplarzach z ostatnich lat produkcji paliwo w cyklu miejskim dodatkowo oszczędza system start & stop.

Wady używanych E90

Wśród sprzedawanych egzemplarzy wszystkich BMW serii 3 łatwo znaleźć egzemplarze powypadkowe. Szczególnie na naszym rynku – Niemcy pozbywają się takich aut i kupują je Polacy. PAMIĘTAJMY: Za naprawdę dobrze utrzymane BMW w Niemczech przyjdzie nam zapłacić dużo więcej niż wynosi przeciętna cena w Polsce.

Skomplikowany silnik = drogie naprawy

Drugą wadą jest – jednocześnie największa zaleta – zaawansowana jednostka napędowa. Nowa turbina to koszt ponad 5000 zł! Słynną bolączką są również klapki w kolektorze ssącym. Klapki te urywają się po pewnym przebiegu powodując uszkodzenie silnika. Kolejnym problemem w eksploatacji E90 z przebiegiem 200 000 km i więcej jest filtr cząstek stałych.

320d: kiepsko wyposażone na tle innych E90

Kupujący używane 320d musi wiedzieć, że dużo trudniej znaleźć model z tym silnikiem np. ze skórzanymi siedzeniami niż jest to w przypadku 325d.

Warto czy nie warto?

Obecnie – w 2013 – wydaje się, że moment na zakup tego modelu jest idealny. Jego wartość na rynku aut używanych spadła gdyż właśnie tam – w komisach – pojawił się już nowszy model, który spych starszy w dół.

Pamiętajmy jednak, że kupując ten model nie kupujemy jedynie kawałka blachy, który ma być tylko bezwypadkowy a skomplikowany samochód, którego naprawy później mogą okazać się bardzo drogie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

osiem + 2 =